« Svibanj 2024 »

Ukupno: 620763
Nanovije o 100 riječi

Jedanaesti literarni izazov

[11. IZAZOV] Jedanaesti literarni izazov u kojemu ćemo u samo 100 riječi odgovoriti na zadatak glasi: u 100 riječi opišite novu biljnu vrstu koju ste uzgojili u svojem laboratoriju. 🙂

Možete li se zamisliti u ulozi neprilagođenog botaničara koji je odlučio zavladati svijetom svojom novom invazivnom vrstom koja će pokušati zavladati svijetom? Ili ste samo precizan ljubitelj flore koji je posebnom pedantnošću uspio uzgojiti najkrhkiju orhideju na svijetu... Možda ste uzgojili najveću puzavicu, biljku koja će nahraniti svijet, najljepši primjerak afričke ljubičice, najveću jagodu na svijetu... 🙂

Razmislite, pa u 100 riječi pokušajte napisati svoje obrazloženje. 🙂

Koraci:
1. Napnite svoje kreativne žice i u 100 riječi napišite tekst koji odgovara izazovu. Ako ne stignete u rujnu, svoj tekst možete poslati tijekom cijele školske godine, do lipnja.
2. Kada osmislite tekst, napišite ga u Loomenu u e-kolegiju pod nazivom 100 riječi https://bit.ly/100R-Loomen. Za svoj ćete trud dobiti digitalnu značku, a za posebno priznanje na kraju izazova skupite sve značke tijekom godine.
3. Svoj i ostale tekstove potražite na blogu https://100-rijeci.blogspot.com

4. Javite knjižničarki i nastavnici hrvatskog jezika zbog ocjene.

I to je to!  Vaš će tekst nakon slanja biti objavljen kako bismo svi zajedno uživali u vašoj kreativnosti.

Za sva pitanja, kontaktirajte svojeg školskog knjižničara ili pošaljite poruku Facebook stranici 100 riječi.

Odvažite se i prihvatite izazov! Sretno!

#literarni_izazov #pisanje #100riječi #school_library #školska_knjižnica #HMŠK #CNS

objavio: Martina Plaščak   datum: 28. 2. 2023.