« Svibanj 2024 »

Naši učenici i nastavnici su putovali u sklopu Comenius i Erasmus+ projekata.

Dio smo publikacije Erasmus i Slavonija i Baranja se vole iz 2021. nastale za proslavu Erasmus dana. Klikom na sliku do objave s više informacija i same publikacije.

A 2021. smo dobili i Erasmus akreditaciju za lakše prijavljivanje na sljedeće Ersmus projekte. Također, klikom na sliku do objave s više informacija.

Voditelji školskih Erasmus projekata su Marina Hrnjak i Danijel Kovačević.

Gostovanje "Virtualne stvarnosti u strukovnom obrazovanju"

Erasmus+ projekt pod nazivom „Virtual Reality in Vocational Education“ stigao je u našu školu.

U tjednu od 13. do 18. studenoga posjetili su nas sudionici partnera projekta : Horb School of Economics and Home Economics iz Njemačke, IES Moli del Sol iz Španjolske, Vilnius College of Technology and Design iz Litve te Ignacy Lukasiewicz Rzeszow University of Technology iz Poljske.

Učenici 4.RT razreda uz nastavnike Davora Balentića, Marija Fridl, Marija Slivke sudionici su projekta iz naše škole.

Više o projektu i aktivnostima te video pogledaj klikom na opširnije.

"Središnji zadatak bio je izraditi dizajn i sadržaj web stranice za dokumentaciju i objavu rezultata projekta. U tu svrhu svi su tekstovi morali biti prevedeni na pet uključenih materinskih jezika, kao i na engleski. Različite ideje dotičnih projektnih partnera i njihov trenutni projektni status morali su se spojiti. Učenici našeg 4.RT pokazali su posebnu predanost u ovom trenutku preuzimajući odgovarajuće uloge voditelja i predsjedavajući sastancima" piše Horb škola ekonomije i domaćinstva na svojoj mrežnoj stranici.

Kako bi se dodatno educirali sudionici su posjetili tvrtku ORQA, koja se bavi razvojem i proizvodnjom VR i AR naočala kojima se upravlja dronovima, te HF Belišće. Osim posjeta tvrtkama, ERASMUS+ projekti također se odnose na kulturnu razmjenu i susrete. Tako su između i nakon radnih sesija uspostavljeni i njegovani međunarodni odnosi vođenim obilascima grada i tradicionalnim jelima. Sudionici su posjetili Vukovarsku ulicu, koja se jednom godišnje osvijetli tisućama svijeća povodom Dana sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje 1991.-1995. Bilo mi je to nezaboravno iskustvo. Prošetali su Parkom prirode Kopačkim ritom te osječkim ulicama, jer se grad najbolje upoznaje s nogu.

U završnoj fazi ovog međunarodnog 32-mjesečnog projekta sada je zadatak izraditi i objaviti finalnu web stranicu do kraja svibnja 2023. godine.

Fotografije su na FB profilu škole, a video simulacija prikazuje dio onoga što učenici rade tijekom projekta.

objavio: Martina Plaščak   datum: 29. 11. 2022.