3D&E vještine za budućnost - nastavnici

NATJEČAJ za odabir dva nastavnika u pratnji za mobilnost

ERASMUS +  PROJEKT MOBILNOSTI STROJARSKE TEHNIČKE ŠKOLE OSIJEK

2021-1-HR01-KA122-VET-000016921

3D&E vještine za budućnost

Više u nastavku.

Odabrani nastavnici bit će u pratnji 20 učenika koji će obavljati dvotjednu stručnu praksu od 9.1.2022.-22.1.2022. u Schkeuditz, Njemačka

Uvjeti:

- kandidat je nastavnik/ca strojarske tehničke škole Osijek

- poznavanje stranog jezika

- potrebno je priložiti prijavu i motivacijsko pismo.

Prednost pri odabiru:

- iskustvo u provođenju projekata škole

- izrazita motivacija za vođenje dokumentacije, pripremu učenika za mobilnost i upravljanje grupom

- iskustvo sudjelovanja u KA1 projektima

Obaveze nastavnika u pratnji :

-pratnja učenicima za vrijeme trajanja mobilnosti, nadzor u mjestu boravka učenika tijekom 2 tjedna i sigurnost za vrijeme putovanja u i iz inozemstva, kao i za vrijeme boravka u inozemstvu. Pomoći učenicima u izvršavanju svojih i u svakodnevnim situacijama te dio procesa mentoriranja učenika i praćenja njihovog rada.

Paziti će da učenici savjesno izvršavaju svoje obaveze te će pratiti njihov napredak kao i cjelokupni proces stručne prakse, o čemu će po povratku obavijestiti projektni tim, što će poslužiti za kasniju evaluaciju.

Nastavnik u pratnji će svakodnevno s učenicima raspravljati o danu provedenom na praksi – što su i kako radili, što im se svidjelo/nije svidjelo i sl., a učenici će isto upisivati u dnevnik prakse. Razmatrati s učenicima i zapažanja koja su stekli toga dana i bilježiti dojmove uz kako bi iste mogli prezentirati učenicima i kolegama nastavnicima u našoj školi kada se vrate te izraditi zajednički materijal za diseminaciju i sudjelovanje u diseminaciji (unutar razreda, NV, stručni aktiv, medijski nastupi, Dani otvorenih vrata, gradske aktivnosti… ).

-pomoć koordinatoru projekta u organizaciji i provedbi svih potrebnih priprema prije same mobilnosti (kulturoloških, stručnih, financijskih i jezičnih priprema, sudjelovanje u organizaciji i održavanju sastanka...).

Postupak prijave:

Nastavnik koji se prijavljuje na natječaj za sudjelovanje u projektu dužan je napisati motivacijsko pismo te ga dostaviti zajedno sa prijavom u tajništvo škole.

Obrazac motivacijskog pisma kao i obrazac za prijavu nalaze se u prilogu poziva.

Rok za prijavu za sudjelovanje u projektu je do 5. 10. 2022.

Objava rezultata natječaja:

Rang ljestvicu o sudionicima Mobilnosti donijet će Projektni tim sukladno

kriterijima za izbor sudionika te će rezultate objaviti na mrežnim stranicama škole.

Rok za izjavljivanje prigovora odnosno žalbe  bit će do 12. listopada 2021. godine.

Projektni tim

Priloženi dokumenti:
Motivacijsko_pismo_nastavnici.docx (35.23 KB)
PRIJAVNICA_nastavnici.doc (42.50 KB)

objavio: Martina Plaščak   datum: 27. 9. 2021.