« Ožujak 2024 »

"Korak za budućnost"

Korak za budućnost

Natječaj za učenike drugih razreda  u programima CNC operater i automehaničar

ERASMUS +  PROJEKT MOBILNOSTI STROJARSKE TEHNIČKE ŠKOLE OSIJEK

2019-1-HR01-KA102-060473

Korak za budućnost

Više u nastavku.

U sklopu Erasmus+ KA1 projekta „Korak za budućnost“ našoj školi je odobreno 16 mobilnosti učenika za praktičnu nastavu u Bragi (Portugal).

Sudionici projekta mobilnosti biti će učenici zanimanja:

- CNC operater 2. i 3.razred – 8 učenika

- automehaničar 2. i 3.razred – 8 učenika

Glavni ciljevi mobilnosti učenika su:

• Potaknuti profesionalni i osobni razvoj sudionika

• Proširiti postojeća znanja i usvojiti nova iz područja CNC tehnologija i autoindustrije

• Povećati jezične kompetencije

• Pridonijeti interkulturalnosti i internacionalnosti

• Povezati Strojarsku tehničku školu Osijek s inozemnim partnerima, promovirati svoju školu, kulturu i zemlju

Učenici će kroz stručnu praksu u Portugalu odraditi dio obvezne stručne prakse u sklopu nastavnog plana i programa, za dvotjednog boravka u Portugalu odradit će ukupno 80 sati stručne prakse. Učenici će provesti po dva tjedna (80 sati) radeći u poduzećima, upoznavajući nove tehnologije i metode rada, stjecati poslovne i jezične kompetencije, te dvotjednim boravkom upoznati kulturu i običaje Portugala.

Učenici ove mobilnosti će na praktičnu nastavu u Bragu putovati u pratnji dva nastavnika, a praksa će biti organizirana u suradnji sa partnerskom organizacijom Bragamob.

Planirano vrijeme provedbe mobilnosti  je ožujku 2022. godine

Trajanje mobilnosti je dva tjedna.

Pozivamo učenike koji se obrazuju za navedena zanimanja da se prijave na natječaj.

Učenike ćemo bodovati prema sljedećim kriterijima: opći uspjeh, vladanje, ocjene iz stručnih predmeta (ovisno o budućoj struci po tri predmeta važna za praktični rad), ocjena motivacijskog pisma napisanog na engleskom jeziku. Ukoliko bude bilo potrebno s učenicima će se obaviti i razgovor na engleskom jeziku.

Učenici se obvezuju na jezične, kulturološke  i stručne pripreme  u trajanju od 35 sati, sve pripremne sastanke i diseminaciju nakon povratka sa mobilnosti. Odabir učenika vršit će se bez diskriminatornih faktora te provoditi javno i transparentno. Sudionici će dobiti  Europass Mobility koji će biti ispunjeni u suradnji sa našim partnerom u Portugalu. Navedeni dokumenti  koristit će se u svrhu dokazivanja stečenih kompetencija pri daljnjem školovanju ili u potrazi za poslom.

Partnerska organizacija Bragamob će organizirati program stručne prakse kroz dane sa zadaćama nastavnih područja i ishodima učenja, imenovati mentora svakom sudioniku i organizirati uvodni sastanak s mentorom, organizirati smještaj i obroke, organizirati kulturološki program, organizirati tjedne sastanke sa sudionicima.

Škola se u suradnji s partnerom obvezuje:

-          Organizirati roditeljski sastanak za odabrane učenike

-          Organizirati stručne, jezične i kulturološke pripreme u trajanju od 35 sati

-          Organizirati povratni prijevoz do Brage

-          Osigurati smještaj uz obroke

-          Osigurati besplatni lokalni prijevoz

-          Osigurati policu osiguranja za odabrane učenike tijekom mobilnosti

-          Osigurati stalni kontakt pratitelja i partnera

-          Izdati Europass Mobility certifikat

-          Organizirati kulturološki program

Prijave se dostavljaju u tajništvo škole. Prijave moraju sadržavati motivacijsko pismo, prijavni obrazac i ugovor roditelji. Liste odabranih učenika po rednom broju prijave biti će objavljene na mrežnim stranicama naše škole. Nepotpune prijave neće se uzimati u obzir.

Natječaj je otvoren do 5. listopada 2021.g.

Rok za izjavljivanje prigovora odnosno žalbe  bit će do 12. listopada 2021. godine.

U slučaju bilo kakvih pitanja i pojašnjenja molimo vas kontaktirajte voditelja projekta Danijela Kovačevića, dipl. ing .

objavio: Martina Plaščak   datum: 27. 9. 2021.