"Korak za budućnost"

Natječaj za učenike drugih i trećih razreda  u programima CNC operater i automehaničar

ERASMUS +  PROJEKT MOBILNOSTI STROJARSKE TEHNIČKE ŠKOLE OSIJEK

2019-1-HR01-KA102-060473

Korak za budućnost

Više u nastavku.

U sklopu Erasmus+ KA1 projekta „Korak za budućnost“ našoj školi je odobreno 16 mobilnosti učenika za praktičnu nastavu u Bragi (Portugal).

Sudionici projekta mobilnosti biti će učenici zanimanja:

- CNC operater 2. i 3.razred – 8 učenika

- automehaničar 2. i 3.razred – 8 učenika

Glavni ciljevi mobilnosti učenika su:

• Potaknuti profesionalni i osobni razvoj sudionika

• Proširiti postojeća znanja i usvojiti nova iz područja CNC tehnologija i autoindustrije

• Povećati jezične kompetencije

• Pridonijeti interkulturalnosti i internacionalnosti

• Povezati Strojarsku tehničku školu Osijek s inozemnim partnerima, promovirati

svoju školu, kulturu i zemlju

Učenici će kroz stručnu praksu u Portugalu odraditi dio obvezne stručne prakse u sklopu nastavnog plana i programa, za dvotjednog boravka u Portugalu odradit će ukupno 80 sati stručne prakse. Učenici će provesti po dva tjedna (80 sati) radeći u poduzećima, upoznavajući nove tehnologije i metode rada, stjecati poslovne i jezične kompetencije, te dvotjednim boravkom upoznati kulturu i običaje Portugala.

Učenici ove mobilnosti će na praktičnu nastavu u Bragu putovati u pratnji dva nastavnika, a praksa će biti organizirana u suradnji sa partnerskom organizacijom Bragamob.

Planirano vrijeme provedbe mobilnosti  je u ožujku i travnju 2020. godine

Trajanje mobilnosti je dva tjedna.

Pozivamo učenike koji se obrazuju za navedena zanimanja da se prijave na natječaj.

Učenike ćemo bodovati prema sljedećim kriterijima: opći uspjeh, vladanje, ocjene iz stručnih predmeta (ovisno o budućoj struci po tri predmeta važna za praktični rad), ocjena motivacijskog pisma napisanog na engleskom jeziku. Ukoliko bude bilo potrebno s učenicima će se obaviti i razgovor na engleskom jeziku.

Učenici se obvezuju na jezične, kulturološke  i stručne pripreme (dolaske izvan nastave) u trajanju od 35 sati, sve pripremne sastanke i diseminaciju nakon povratka sa mobilnosti. Odabir učenika vršit će se bez diskriminatornih faktora te provoditi javno i transparentno. Sudionici će dobiti  Europass Mobility i ECVET (europski alat za prijenos, prikupljanje i priznavanje ishoda učenja stečenih tijekom međunarodne mobilnosti) koji će biti ispunjeni u suradnji sa našim partnerom u Portugalu. Navedeni dokumenti  koristit će se u svrhu dokazivanja stečenih kompetencija pri daljnjem školovanju ili u potrazi za poslom.

Partnerska organizacija Bragamob će organizirati program stručne prakse kroz dane sa zadaćama nastavnih područja i ishodima učenja, imenovati mentora svakom sudioniku i organizirati uvodni sastanak s mentorom, organizirati smještaj i puni obrok, organizirati kulturološki program, organizirati tjedne sastanke sa sudionicima.

Škola se u suradnji s partnerom obvezuje:

-          Organizirati roditeljski sastanak za odabrane učenike

-          Organizirati jezične i kulturološke pripreme u trajanju od 35 sati

-          Organizirati povratni prijevoz do Brage

-          Osigurati smještaj uz tri obroka

-          Osigurati besplatni lokalni prijevoz

-          Osigurati policu osiguranja za odabrane učenike tijekom mobilnosti

-          Osigurati stalni kontakt pratitelja i partnera

-          Izdati Europass Mobility certifikat i ECVET – Sporazum o učenju

-          Organizirati kulturološki program

Prijave se dostavljaju u tajništvo škole. Prijave moraju sadržavati motivacijsko pismo, prijavni obrazac i ugovor roditelji. Liste odabranih učenika po rednom broju prijave biti će objavljene na mrežnim stranicama naše škole. Nepotpune prijave neće se uzimati u obzir.

Natječaj je otvoren do 27. rujna 2019.g.

Rok za izjavljivanje prigovora odnosno žalbe  bit će do 5. listopada 2019. godine.

U slučaju bilo kakvih pitanja i pojašnjenja molimo vas kontaktirajte voditelja projekta Danijela Kovačevića, dipl. ing.

Priloženi dokumenti:
Prijavni_obrazac_(2).docx (126.19 KB)
ugovor-roditelj.docx (48.07 KB)
Smjernice_za_motivacijsko_pismo.pdf (146.06 KB)

objavio: Martina Plaščak   datum: 16. 9. 2019.